Šachový klub Česká Třebová

Šachový klub Česká Třebová

Blesková liga

3. turnaj Českotřebovské bleskové ligy

Ve středu 27. dubna se v restauraci Javorka konal v pořadí již třetí turnaj Českotřebovské bleskové ligy. Poté co jsme nepublikovali článek z druhého turnaje (výsledky zde), tuto chybu napravujeme včasným článkem. Jak to tedy celé probíhalo a vyhrál zase FM Marian Sabol?

Na tradičním místě nedaleko vlakového nádraží se tentokrát sešlo 17 šachistů (z toho 5 z domácího klubu). Máme radost, že si večer přišli zahrát i 3 junioři, kteří změřili síly se silnými hráči.

Naše blesková liga je známá tím, že přitahuje nejsilnější hráče z okolí České Třebové. Průměrné ELO první nasazené pětky bylo tentokrát velmi pěkných 2184.

Partie byly bojovné, ač ne bez chyb, a rychlých remíz bylo po málu.

Překvapivý vítěž

Systémem start-cíl zvítězil v České Třebové žijící Petr Tázlar. 7 bodů ze 7 partií není třeba nijak komentovat. Precizní výkon a zasloužené vítězství. Na druhém místě se umístil tradiční vítěz Marian Sabol (6 ze 7) z Vysokého Mýta, který v Petrovi našel přemožitele po dlouhé době. Bronzovou příčku obsadil ústecký matador Pavel Holásek se ziskem 5 bodů.

Jak moc byl turnaj vyrovnaný, ukazuje i to, že rozdíl mezi 4. místem a 11. místem je pouhých půl bodu. Níže jsou kompletní výsledky po závěrečném sedmém kole:

Detailní výsledky naleznete na chess-results.

Další turnaj se ukusteční na stejném místě za 14 dní – tedy 11. května.

Leave A Comment