Šachový klub Česká Třebová

Šachový klub Česká Třebová

Áčko

Česká Třebová – Rapid Pardubice „B“

Dnes nás čekal zápas s posledním týmem tabulky. Samozřejmě jsme chtěli nastoupit velmi silní a doma zvítězit. Jelikož nám měli hrát první dvě desky, předpoklady jsme k tomu měli. Ale jak se říká: „Člověk míní, Bůh mění“ a to byl i případ tohoto zápasu.

Domácí se celkem bez problémů sešli ve velmi kvalitní sestavě. Hosté příjeli nejprve ve 3 lidech s tím, že druhé auto je na cestě. Auto skutečně po 40 minutovém prodlení dorazilo. Hosté byli nakonec v 7 lidech. Takže naše šance znatelně stoupli – hrají nám 2 nejsilnější hráči, skoro všude máme převahu několika set elo bodů a jsou hosté v 7. Co více chtít? Nicméně tento zápas byl pro naše družstvo úplně katastrofický a seběhlo se několik výsledků, které byly dost šokující.

Na první desce za nás nastoupil Petr Tázlar a přes divoké zahájení si poměrně jasně poradil se Zbyňkem Jurošem. Na druhé černými přehrál Petr Čižinský Jakuba Nešpůrka (rozdíl v elo cca 500 bodů). Další desky ale „velký špatný“.

Na třetí šachovnici hrál Ivo Prax bílými s Janem Nešpůrkem. Po 10. tahu měl čistou kvalitu víc. Takže není co řešit. Ale ukazuje se, že KPI není extraliga, a může se stát hodně věcí. Ivo nejen že nevyhrál rychle, nevyhrál ani pomalu. Potom nevyužil ani možnosti remízy a nakonec prohrál v koncovce. Úplně neuvěřitelné selhání našeho předsedy klubu, které se mu nestalo snad nikdy. Ve vážné partii neuplatit čistou kvalitu více proti hráči o 370 elo slabšímu…

Čtvrtá deska a Verča Šmajzrová nastupuje za černé proti mladičkému Vaškovi Seidlovi. Získává ze zahájení pěšce, lepší pozici a výhodu postupně uplatňuje. Ale pak padá na čas. 1-0 a další velmi neočekávaný výsledek.

Pátá šachovice a Tomáš Pánik hraje s elově nejtěžším soupeřem, Radkem Svítilem. Tomáš si nechává velmi málo času a nakonec chybuje v zápletce a partii bílými prohrává.

Na posledních 2 deskách naši borci neuplatnili své značné ratingové převahy a obě partie končí remízou.

Nakonec tedy 4-4. I když jsme měli vyhrál tak 7-1, nejhůře 6-2. Rád bych napsal k tomuto zápasu něco pozitivního, ale nic moc mě nenapadá. Asi nejméně vydařený zápas za poslední roky.

Leave A Comment