Šachový klub Česká Třebová

Šachový klub Česká Třebová

Mládež / Turnaje

Malý tréninkový turnaj v Poličce

David Schaffer dostal nápad, že v rámci tréninku na nadcházející velikonoční turnaj v Poličce uspořádá malý tréninkový turnaj začátečníků. V klubu jsme neváhali a vzali ty nejmenší, kteří mohli. Jelikož to bylo dost narychlo, pár už jich mělo jiné plány nebo zasáhla nemoc. Nakonec jsme vyrazili ve 4 šachistech.

Turnaje se nakonec účastnilo 12 dětí a hlavním cílem bylo si zahrát. Pro mě jako trenéra mládeže bylo zajímavé vidět, jak si povedou naši nejmladší. Krátce si pojďme zrekapitulovat naše hráče.

Zuzanka Praxová hrála celý turnaj na předních stolech. Nakonec 5 bodů ale s tím, že kdyby vyhrála v posledním kole, turnaj by asi i vyhrála. Nakonec ale 4. místo. Zuzka umí partii pěkně rozehrát a často i dotáhnout. Občas se ale stane, že udělá zbytečnou chybu a někde nechá figurku.

Štěpán Vystavěl si odbyl svoji premiéru. Měl se účastnit předchozích akcí, ale zatím se nepodařilo. Byl na svém prvním turnaji a hned zaznamenal 2.5 bodu. Naučil se matovat 2 věžemi (nebo dámou a věží) a tak vyhrál i své dvě partie. Jako u všech začátečníků je třeba zapracovat na umění zastavení se a kouknout se po celé šachovnici.

Davyd Moroz a Emmička Bystroňová jsou nadšení šachisté, kteří se účastní turnajů. A to nadšení je důležité, protože zlepšení tím přijde. Tady se musíme soustředit na figurky. Zatím nám hodně utíkají a když jich moc ztratíme, nemůžeme dát mat.

Výsledky jsou na chess-results. Turnaj hodnotím pozitivně. Každá příležitost hrát je vítaná. Poděkování patří Davidovi za tuto příležitost.

Leave A Comment