Šachový klub Česká Třebová

Blesková liga

1. turnaj bleskové ligy – ročník 2021/2022

Nedlouho po skončení 1. ročníku ligy jsme zde s 2. sérií turnajů. Tentokrát se jedná o 8 turnajů hraných ve frekvenci 1x měsíčně. Začali jsme tedy říjnem 2021. Jak se to povedlo a jak to celé dopadlo?

Ve středu 20.10. se do Javorky sjelo 11 šachistů. Organizátoři čekali trochu více (na předchozí turnaje se pravidelně sjíždělo více než 20 šachistů). Pozitivní ovšem je, že se sjela velmi silná sestava. Ostatně adepti na celkové vítězství si nechtějí nechat nic ujít a poctivě se účastní od prvního turnaje.

Systémem start – cíl, jak jsme u něj už zvyklí, zvítězil Marian Sabol (6 bodů ze 7). Na druhém místě se umístil Pavel Holásek a bronzové místo bral Petr Tázlar. Hráči z České Třebové skončili na zadních pozicích, což nebývalo zvykem. Doufáme, že to není nový trend 🙂

Fotky z turnaje jsou dostupné v této složce. Kompletní výsledky jsou jako obvykle na chess-results. Další turnaj se bude hrát v listopadu. O přesném termínu budeme informovat.