Ve úterý 9. prosince 2025 proběhlo v Lanškrouně okresní kolo Přeboru škol v šachu pro žáky 6. – 9. tříd a odpovídajícího gymnaziálního ročníku. Zúčastnila se 7 školních týmů a nechybělo mezi nimi i naše Gymnázium.
Naše družstvo ve složení Martin Preisler, Kuba Bernard, Ondra Kašpar a Tomáš Čejka předvedlo partie plné bojovnosti. Po skvělém startu jsme se začali utkávat s týmy z přední části tabulky, kde už to tak snadné nebylo. I když výsledky ukazují, že máme ještě co trénovat a v partiích se nám párkrát nevyplatily nevyužité šance, celkový dojem je velmi pozitivní a to hlavně v radosti a nadšení ze šachové hry.

Nakonec je z toho 5. místo. Turnaj fungoval hlavně jako zážitek pro mladé šachisty, kteří měli tu čest poprvé zažít týmovou soutěž. Postup z toho nakonec nebude, ale věříme, že pokud budeme trénovat, tak nás lepší umístění příští rok nemine.
Gratulujeme všem hráčům a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!