V úterý 9. prosince 2025 se v Lanškrouně konalo okresní kolo Přeboru škol v šachu pro žáky 2. stupně základních škol. Turnaje se zúčastnilo 8 škol z okresu. Turnaj se hrál na 7 kol každý s každým. Ve hře byl postup do krajského kola a vzhledem k tomu, že se tento turnaj koná místo výuky, tak zájem je velký 🙂
Naše škola nastoupila ve složení: Zuzanka Praxová, Jáchym Teltscher, František Gryc a Klárka Landová. Přes vlažný start, a samozřejmě velké množství zbytečných chyb, jsme podali skvělé výkony a naše družstvo skončilo na krásném 3. místě v silné konkurenci ostatních škol.

Byl to velmi dobrý výkon – naši hráči bojovali statečně a předvedli šachové umění, na které můžeme být pyšní. Přesto jsme měli i spoustu nevyužitých šancí, které nás mohly posunout ještě výš. To nám dává jasný signál, že ještě máme co zlepšovat ve hře a strategii jednotlivých partií.
Právě díky tomuto výsledku však existuje reálná šance postoupit do krajského přeboru, což by byla další skvělá příležitost pro naše šachisty ukázat, co umí.
Gratulujeme všem hráčům k výkonům a děkujeme za reprezentaci školy!